Členové BABYlon Bandu:

Radoslav Budáč

Radoslav Budáč

zpěv

V naší kapele hraji na své hlasivky. Zpěv je mou vášní a snažím se jeho pomocí dobíjet sebe i ostatní. Kromě hudby se věnuji hraní divadla pro děti, kde pro mě o dobíjení platí to samé. Další z mnoha dobíjecích kanálů jsou pro mě toulky a spaní v přírodě.

Alexandr Skutil

Alexandr Skutil

trubka

Do BABYlon bandy mě přivedl Honza Marxt, s nímž působíme také v kapelách Tango Jazz Band a HAMM Jazz. Vytvářím v babylónských písních různé hluky, ruchy a jiné zvuky, převážně na trumpetu. Mojí oblíbenou skladbou jsou „Hudební nástroje“. Na koncertech nosím masku prasátka.

Kristýna Slomková

Kristýna Slomková

bicí

Hraju na bicí od jedenácti let a za tu dobu jsem vystřídala nejrůznější kapely a projekty. Momentálně jsou to Tajné Slunce, Paní Tau, Kavárenský Skoroorchestr, AsiHlasy a BABYlon Band. Neboli: „Kolik kapel máš, tolikrát jsi bubeníkem!“

Karolína Buňatová

Karolína Buňatová

housle

V BABYlon Bandu hraji smyčcem na housle a podle potřeby jsem taky ryba, tancuji, vymýšlím neplechy a jsem barevná.

Monika Fomínová

Monika Fomínová

zpěv, ukulele

Mám ráda radost a zpěv už od malička. Hrneček Babylonu nám jich vaří až až, proto mě tolik baví hrát s partou nadšených muzikantů s laskavým humorem a nikdy nekončící hravostí. Spolu s našimi malými i velkými posluchači se budu vždycky ráda vracet do dětských let.

Jan Volín

Jan Volín

kytara

Jmenuji se Jan Volín a v kapele mi říkají Janek, aby si mě nepletli s Honzou, který hraje na basu. Jinak to znáte z pohádek: Honza vyhrává souboje s draky a ruce princezen. Já vyhrávám různé kytarové vyhrávky, sóla i doprovody. Za odměnu se na mě občas usměje naše kapelnice. Myslím, že je to lepší, než kdyby se usmívala nějaká princezna.

Honza Marxt

Honza Marxt

basa

Pro basové tóny jsem se nadchnul už na chmelové brigádě a od té doby občas mačkám struny kontrabasu, někdy i basové kytary. Kromě BABYlon Bandu hraji v Tango Jazz Bandu nebo občasném seskupení Akapela.

Šárka Pichrtová

Šárka Pichrtová

hudba, texty, zpěv

Když byl mému synovi asi rok a půl, řekl mi jednou po obědě: „Mami založ kapelu“. Později se ukázalo, že jsem mu pouze špatně porozuměla – ve skutečnosti říkal „Mami, ještě brambory“. To už ale bylo pozdě, kapela byla založena a úspěšně se rozrůstala o nové, milé muzikanty, s nimiž je radost tvořit a být. Jako vokalistka působím také v a-capelle Jezinky a ve swingové kapele Kočky mají pré.

Jiří Pichrt

Jiří Pichrt

kytara, foukačka

Pořád  (ne)spokojený důchodce. V  Babylonu  hraji na akustickou a el. kytaru a na foukací harmoniky.  Občas hostuji v amaterské countryové kapele Třetí dech  také na housle.  Když mi chybí slunce v duši, sednu na svého choppera a tdm tdm tdm tdm  vrrrrrrrrrr….

Alena Libánská

Alena Libánská

flétna, zpěv

Vždycky jsem chtěla hrát na flétnu a dětské publikum Babylonu se ukázalo jako to pravé! Hudba prosycuje můj život ze všech stran, v práci, škole a především mimo ni (jsem vystudovaný etnomuzikolog se zájmem o hudbu a lidi; zároveň tento zájem testuji prakticky v balkánské kapele Džezvica a acapelle Jezinky), nicméně právě Babylon dovoluje mé rozpustilé povaze projevit radost ze života naplno prostřednictvím hravých textů a blbinek na podiu :-).

Naši milí hosté a kolegové:

Tereza Staňková

Tereza Staňková

hudba, zpěv

Jsem skladatelka, zpěvačka a sbormistryně a díky Babylonu jsem si vyzkoušela, jaké to je, být jelenem. Více o mě naleznete na www.thea.cz, http://jezinky.eu/ a http://www.dps-carillon.com/.

Jáchym Konečný

Jáchym Konečný

zpěv

Je mi 12 let. Hraju na housle a klavír a jsem moc rád, že si můžu zazpívat se skupinou Babylon Band sólově v písničce o hudebních nástrojích. Natáčení písničky Hodiny nás bavilo, zpíváme v ní se sborem děti.

Dětský sbor ZUŠ Jana Hanuše Sborůvky

Dětský sbor ZUŠ Jana Hanuše Sborůvky

zpěv

Dětský sbor plný šikovných a veselých muzikantů, se kterým je radost spolupracovat. Sbormistryní Sborůvek je Tereza Staňková. (Odkaz na FCB profil sboru)
Jaromír Hůla

Jaromír Hůla

foukačka

Já, Jaromír Hůla, milovník hudby, dětí a všeho krásného včetně žen, hráč na foukací harmoniky a zpěvák, aktivní člen několika hudebních pražských seskupení (Four Horses, Blue Mood, Rolling Feet, Nejenblues), aktivní i jako pedagog vyučující hru na foukací harmoniky, považuji za příjemnou kratochvíli a zároveň za velkou čest spolupodílet se na vytváření projektů jako je Babylon.

Lenka Malá

Lenka Malá

housle

Jsem nyní se synem Matyáškem na MD, jinak jsem učila hudební výchovu a český jazyk na střední škole. Hraji na housle všude, kde mě chtějí a potřebují, založila jsem si svůj Malý evropský orchestr a swingový Big Band Evropská, hraji v šansonovém uskupení Chantet a již několik let každé léto organizuji soustředění symfonického Letního orchestru mladých. Spolupracuji jako produkční na edukativním oddělení ČF a každého 11. dne v měsíci pořádám komorní koncerty na Chodovské tvrzi. Mám ráda milé lidi a dobrou muziku.

Sára Konečná

Sára Konečná

zpěv

Mně je taky 12 let, protože jsem dvojče Jáchyma, a taky hraju na housle a klavír. Všichni tři, i s bráchou Rubenem, chodíme do Sborůvek – sboru v ZUŠ Jana Hanuše v Praze 6 – kde jsme se přes Terezu Staňkovou, která Sborůvky vede, seznámili se Šárkou, a tak začala naše šťastná spolupráce.

Jan Laštovička

Jan Laštovička

výtvarník

Nakreslil přenádherné obrázky do zpěvníku Babylon. Když zrovna nekreslí, vyrábí věci z porcelánu, staví sněhové sochy nebo hledá graffiti pro sbírku Pigtures. Vybrané ukázky Janových prací můžete najít na jeho stránkách.

Ruben Konečný

Ruben Konečný

zpěv

Mně je 10 let a hraju na klarinet a bicí. Na zkouškách s Babylonem je pořád legrace. Mám radost, že si můžu zazpívat a zahrát sólo na klarinet se starším bráchou a ségrou v písničce Hudební nástroje.

Markéta Krutská

Markéta Krutská

flétna

Jsem flétniska, občas zahraju na basu a moc ráda zpívám. Ráda zkouším nové projekty, a tak se ke mně dostali i muzikanti z Babylonu, s nimiž mám krásnou zkušenost z hraní na Portě 2016. Jsem stálým členem kapel Sketa Syn (námořnické „country“) a půlpunkové kapely Špuntkvaně.

Vráťa Placheta

Vráťa Placheta

bicí

Od 6 let jsem hrál na housle. V 15 jsem nastoupil na Military School v Roudnici nad Labem, kde jsem se specializoval na bicí a housle zůstaly jen druhým nástrojem. Poté jsem byl přidělen k posádkové hudbě v Táboře. Po 5-ti letech jsem byl vyřazen z armády pro naprostou nepoužitelnost k vojenským účelům. Začal jsem hrát s kapelou Mravenci a coby externí redaktor  Čsl. rozhlasu jsem působil v orchestru Z.Bartáka, poté orchestru ČST a orchestru V.Hybše. Byl jsem také členem kapely Pražský výběr a od r.1981 spoluzakladatel TV Septetu. 5 let jsem byl také bubeníkem na zaoceánských lodích. MOTTO: Kam vítr, tam PLACHŤÁK.

Andrea Králová

Andrea Králová

zpěv

S Vysokoškolským uměleckým souborem zpívám většinou dospělácké skladby v kostelech nebo koncertních sálech, s BABYlonem jsem si ale s velkou chutí střihla veselou vánoční písničku o vánočce, co upekla babičku.